Інтернет – користь чи шкоду для школяра?

Інтернет надає позитивний вплив на розвиток дитини. Завдяки інформаційній павутині» діти відкривають для себе новий світ, отримують величезну кількість інформації, знайомляться і спілкуються, займаються творчістю. Першими вчителями в навчанні роботи з інтернетом стають батьки. Батьки повинні показати дітям, що крім ігор вони можуть освоїти програмування на Basic, графічні програми, основи анімації. Деякі ігрові програми дозволяють створювати картинки, листівки, запрошення в гості, які потім роздруковуються на принтері. Адже всім відомо, що діти, зайняті творчістю чи дослідженнями, «застраховані» від нудьги і «поганої компанії».

Якщо в будинку є дитина, який заходить в інтернет, слід відповідно налаштувати браузер. Зробити це потрібно для того, щоб закрити дитині доступ до «непотрібної» інформації, яка змогла б представляти шкоду для школяра.

В залежності від віку та рівня розвитку діти по-різному сприймають інформацію, отриману з інтернету, а також по-різному вміють з нею поводитись. Нам важливо тут зрозуміти, як Інтернет може розглядатися тільки як користь для школяра.

Наприклад, візьмемо дітей у віці від 7 до 9 років. Найчастіше школярі тільки починають вчитися спілкуватися з інтернетом вдома і в школі. У школі вони навчаються під наглядом викладача, а вдома ця роль відводиться батькам. Комп’ютер повинен знаходитися в загальній кімнаті, щоб батьки в будь-який момент могли проконтролювати дитину. Переглядаючи разом сайти, поступово привчайте дитину ділитися з вами побаченим. Якщо дитина вирішить скористатися електронною поштою, навчіть її користуватися сімейною скринькою. Разом з дитиною знайдіть сайти, які йому цікаві в цьому віці і збережіть їх у розділі браузера «Вибране». Для перегляду досить буде клацнути мишкою на потрібному назві. Для впевненості в безпеці, встановіть фільтри. Враховуйте той факт, що дитина може переглядати інтернет у когось з друзів без дозволу батьків. Поясніть йому, з чим він може зіштовхнутися в інтернеті, і підкажіть, як знайти вихід з подібної ситуації. Погодьте з дитиною час користування інтернетом.

До 10 – 12 років школярі вже усвідомлено починають користуватися інтернетом для допомоги зі шкільними завданнями, у них з’являються захоплення та хобі. Разом з дітьми обговорюйте надійність сайтів, зацікавте їх у пошуках корисної та якісної інформації. Вирішуйте з дитиною питання, що стосуються сім’ї. Наприклад, вибір місця поїздки на відпочинок або придбання нової речі через інтернет. Нехай дитина самостійно спробує знайти кілька варіантів. Поговоріть з ним про дозволених і заборонених дії в інтернеті. Поясніть, яку інформацію і в яких випадках можна розголошувати, про способи взаємодії з користувачем і про пов’язані з цим ризики, і як можна захистити свою особистість.

Необхідно знати, що потрібно захищати свій комп’ютер. Регулярно використовуйте антивірусні програми і, завантажуючи нові файли, будьте обережні. При спілкуванні в інтернеті пам’ятайте, що не всі користувачі відверті.

Так як організм школяра ще слабкий і йде формування кісткового скелета необхідно дотримуватися кількох правил:

  1. Клавіатура повинна знаходитися на висувній панелі. В цьому випадку дитина не сидить з піднятими плечима і кровопостачання в шийному відділі хребта не порушується;
  2. Стілець повинен регулюватися;
  3. Так як дитина постійно напружує очі і кришталик фокусує на близьку відстань на тривалий час – це призводить до втрати діоптрій, тому кожні 15 хвилин очам потрібно давати відпочинок.
  4. Якщо дитина при роботі за комп’ютером став реготати, кричати, класти ноги на стіл – значить, він втомився. Необхідно зробити перерву на 20 хвилин і більше.

Інтернет Стане другом вашій дитині або ворогом – залежить тільки від вас. Найголовніше, що тепер ви знаєте все про інтернет – шкода або користь для школяра, вирішувати вам!

Словники

http://lcorp.ulif.org.ua/dictua/
http://sum.in.ua/s/bezkoshtovno
https://uk.glosbe.com/en/uk

Корисні мультфільми

https://www.youtube.com/watch?v=EDV9mFtYl2M
https://www.youtube.com/watch?v=IHmwnr-m-M4
https://www.youtube.com/watch?v=v4nabgiF9AI
http://xn--h1aafb7ap.xn--p1ai/multiki/serija-24-termometr
http://xn--h1aafb7ap.xn--p1ai/multiki/121-vitaminy
https://dytpsyholog.com

Корисні ігри для дітей

http://play-games.com.ua/rozvivayuchi-dlya-ditej
http://sum.in.ua/s/bezkoshtovno
https://pustunchik.ua/ua/games/logical